• slider img 1 slider img 1

Dzienny Dom Pomocy


Osobom przebywającym w placówce udzielana jest pomoc w podstawowych czynnościach życiowych. Realizowane są działania wspomagające takie jak organizacja wolnego czasu, imprez okolicznościowych, świąt, balów. Prowadzone są ćwiczenia ogólnej rehabilitacji ruchowej...

Przejdź do strony →

Punkt Pomocy Kryzysowej


Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu zajmuje się bezpłatnym poradnictwem w zakresie:

- psychologicznym
- terapeutycznym
- socjalno-prawnym
- pedagogicznym
- uzależnień

Przejdź do strony →

Pracownia Orange

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Fundacją Centrum Aktywnego Wsparcia zapraszają do  skorzystania z oferty Pracowni Orange, która mieści się na ulicy Piastowskiej 29a w Brzegu. Pracownia Orange to multimedialna świetlica wyposażona w 3 komputery z dostępem do internetu...

Przejdź do strony →

Brzeskie Centrum Seniora

 

 

Strona w budowie

 

Telefon kontaktowy

77 404 58 21

 

Drukuj

Pomoc przyjaciołom z Ukrainy

administrator włącz .

Pomagamy!
„Nie potrafimy przewidzieć, co się wydarzy w najbliższych dniach, a przyjaciołom z Ukrainy trzeba pomagać. Brzeg pomaga….”
Zakres pomocy udzielanej ofiarom wojny, będzie uzależniony od potrzeb. Burmistrz Brzegu wraz z Wojewodą Opolskim, Starostą Powiatu Brzeskiego, organizacjami pozarządowymi na bieżąco monitoruje sytuację. Każda osoba, rodzina, która zgłosi się do naszej gminy o pomoc- uzyska wsparcie! Na naszych przyjaciół z Ukrainy czekają miejsca do kwaterunku wskazane przez Gminę do bazy Wojewody Opolskiego, a także mieszkanie interwencyjne znajdujące się na naszym terenie. Gmina Brzeg przygotowuje kolejne mieszkania dla uchodźców.
Gmina Brzeg w Brzeskim Centrum Kultury w Brzegu, Brzeskim Centrum Seniora przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Brzegu, organizuje zbiórkę dla naszych sąsiadów zza wschodniej granicy.
W BCK przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu można zostawić dary, które trafią do potrzebujących Ukraińców. Ponadto w Brzeskim Centrum Seniora od pn-pt., w godzinach od 10-14, będzie odbywać się zbiórka dla potrzebujących z Ukrainy. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu zabezpieczy żywność, a także będzie udzielał wsparcia finansowego oraz pomocy w formie pracy socjalnej, dla każdej pojawiąjącej się rodziny z Ukrainy. Punkt Pomocy Kryzysowej przy MOPS w Brzegu, włączy się w bezpłatne udzielanie wsparcia m.in. psychologicznego, prawnego. Koordynacją działań, z ramienia Urzędu Miasta w Brzegu, będzie zajmowało się Biuro Spraw Społecznych i Zdrowia.
???? UWAGA! Dodatkowo Brzeskie Centrum Seniora uruchamia od pn-pt. specjalny telefon: 77 404 58 21, czynny w godz. 8-15 od pn-pt., dla osób, które zgłaszają chęć udostępniania, najmu lokalu dla uchodźców z Ukrainy.
LISTA NIEZBĘDNYCH PRZEDMIOTÓW:
➡️ maty termoizolacyjne (koc termoizolacyjny)
➡️ śpiwory
➡️ mata do spania (z podkładem foliowym)
➡️ materace
➡️ ubrania
➡️ płaszcze przeciwdeszczowe
Artykuły higieniczne:
➡️ płyn do mycia ciała
➡️ pasta do zębów
➡️ szczoteczki do zębów
➡️ grzebień
➡️ bielizna damska 4 sztuki na osobę
➡️ bielizna męska 4 sztuki na osobę
➡️ bielizna dziecięca 4 szt. na jedną osobę
➡️ podpaski
➡️ pampersy dla dzieci (zabawki )
➡️ pampersy dla dorosłych
➡️ ręczniki papierowe
Przybory kuchenne, żywność i pierwsza pomoc:
➡️ woda, napoje energetyczne, suszone owoce, orzechy, konserwy, makaron, płatki błyskawiczne, produkty o długim terminie przydatności,
➡️ zapałki
➡️ baterie
➡️ latarka
➡️ świeczki
➡️ zestaw pierwszej pomocy (środki przeciwgorączkowe, bandaże, środki przeciwbólowe, maseczki jednorazowe)
➡️ ręczniki z mikrofibry
➡️ zestawy kuchenne: naczynie, łyżki, talerze głębokie
➡️ środki antyseptyczne
Ważne! Prosimy, aby wszystkie dary były zapakowane w kartony i opisane.
Wszystkie ręce na pokład! Razem możemy więcej… ???????? ????????

O nas

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu jest jednostką organizacyjna gminy powołaną do wykonywania zadań z zakresu pomocy społecznej. Celem działania Ośrodka jest wspieranie osób i rodzin w wysiłkach zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych i umożliwienie życia w warunkach odpowiadających godności człowieka. Celem ośrodka jest także przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez podejmowanie działań zmierzających do życiowego usamodzielnienia osób i rodzin oraz ich integracji w środowisku.

Skontaktuj się z nami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu
ul. Bolesława Chrobrego 32a
49-300 Brzeg

Tel. 774169993 lub 774045595 
Fax: 775447025
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Godziny pracy MOPS Brzeg: 
Poniedziałek - Piątek   7:15 - 15:15 

Joomla Templates by MightyJoomla