Drukuj

Informacja

administrator włącz .

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu informuje, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego dotyczącego propozycji cenowej na zadanie pn.: „Świadczenie usług pogrzebowych na rzecz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu, w 2017 roku", został wybrany następujący Wykonawca: Zakład Pogrzebowy Mysłek Marcin z siedzibą w Brzegu przy ul. Ciepłowniczej 1, 49-305 Brzeg. Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, a jego oferta nie podlega odrzuceniu, zaoferował najniższą cenę z proponowanych ofert.

Drukuj

Zima groźna dla bezdomnych. Kontrole w Brzegu

administrator włącz .

 
Mroźna aura nie odpuszcza. Minusowe temperatury są szczególnie niebezpieczne dla bezdomnych, którzy zajmują pustostany. Takie miejsca regularnie odwiedzają brzescy policjanci. Tym razem mundurowi w teren ruszyli wraz pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz ratownikami z OSP Lipki.

Odnalezieni przez służby potrzebujący mogą liczyć na wsparcie. - Policjanci praktycznie codziennie sprawdzają miejsca, gdzie przebywają bezdomni. Pojawiamy się w opuszczonych budynkach, garażach, altankach, skwerach i parkach. Jeżeli ktoś potrzebuje naszej pomocy to przewożony jest do schroniska św. Brata Alberta w Pępicach - wyjaśnia Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji.

Pracownicy socjalni starają się przekonać bezdomnych do opuszczenia garaży i pustostanów w czasie największych mrozów. Nie wszyscy decydują się na skorzystanie z tych rad. - Są też osoby, które z różnych powodów nie chcą udać się do schroniska. Dlatego wraz z innymi służbami monitorujemy takie miejsca, gdzie przebywają - dodaje Sebastian Matuszewski, kierownik MOPS w Brzegu.

Policjanci apelują do mieszkańców o zwracanie uwagi na osoby pozostające bez dachu nad głową. W czasie zimy należy informować służby o miejscu przebywania takich osób.
Źródło: park.fm
Drukuj

Zakończono kolejne prace przy nowej siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

administrator włącz .

W przyszłości ośrodek będzie mieścić się na parterze budynku przy ul. Chrobrego. Ułatwi to pracę nie tylko służbom socjalnym, ale przede wszystkim załatwienie sprawy petentom i osobom niepełnosprawnym.

Chodzi o budynek, w którym działa Zarząd Nieruchomości Miejskich. Na paterze, gdzie będzie siedziba MOPS, przeprowadzono prace budowlane. W ten sposób przygotowano pomieszczenia do robót wykończeniowych.

– Kondygnacja, do której chcemy przenieść MOPS liczy blisko 700 metrów kwadratowych – wylicza Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Przygotowaliśmy kilkanaście przestronnych pomieszczeń dla pracowników socjalnych, jak i udzielania pomocy kryzysowej itp. Najważniejsze, że ośrodek będzie mieścić się w centrum miasta, a dostęp do niego będzie pozbawiony barier architektonicznych. Przy wejściu zamontujemy także podjazd dla niepełnosprawnych. Myślimy w przyszłości o windzie, która obsłuży interesantów zarówno MOPS jak i ZNM.

Dalsze prace wykończeniowe i zagospodarowanie parteru budynku planowane jest wraz z termomodernizacją obiektu. Zakładany termin to przełom bieżącego i następnego roku.

Warto dodać, że obecnie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej działa przy ulicy Jabłkowej 5, w zabytkowej kamienicy. Biura mieszczą się na dwóch piętrach, a obiekt już dawno przestał wystarczać na potrzeby biurowej pracy ośrodka oraz przyjęć interesantów.

Źródło i galeria: brzeg.pl

O nas

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu jest jednostką organizacyjna gminy powołaną do wykonywania zadań z zakresu pomocy społecznej. Celem działania Ośrodka jest wspieranie osób i rodzin w wysiłkach zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych i umożliwienie życia w warunkach odpowiadających godności człowieka. Celem ośrodka jest także przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez podejmowanie działań zmierzających do życiowego usamodzielnienia osób i rodzin oraz ich integracji w środowisku.

Skontaktuj się z nami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu
49-300 Brzeg, ul. Jabłkowa 5

tel. (77) 416 99 93 /  (77) 416 81 68 
tel./fax: (077) 404 55 95 do 96
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Godziny pracy MOPS Brzeg: 
Poniedziałek - Piątek   7:15 - 15:15 

Joomla Templates by MightyJoomla