• slider img 1

Dzienny Dom Pomocy


Osobom przebywającym w placówce udzielana jest pomoc w podstawowych czynnościach życiowych. Realizowane są działania wspomagające takie jak organizacja wolnego czasu, imprez okolicznościowych, świąt, balów. Prowadzone są ćwiczenia ogólnej rehabilitacji ruchowej...

Przejdź do strony →

Punkt Pomocy Kryzysowej


Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu zajmuje się bezpłatnym poradnictwem w zakresie:

- psychologicznym
- terapeutycznym
- socjalno-prawnym
- pedagogicznym
- uzależnień

Przejdź do strony →

Pracownia Orange

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Fundacją Centrum Aktywnego Wsparcia zapraszają do  skorzystania z oferty Pracowni Orange, która mieści się na ulicy Piastowskiej 29a w Brzegu. Pracownia Orange to multimedialna świetlica wyposażona w 3 komputery z dostępem do internetu...

Przejdź do strony →

Świetlica podwórkowa


Jesteśmy najweselszą świetlicą w Brzegu! Razem uczymy się i bawimy! Z nami Dzieci: rozwijają wyobraźnie i kreatywność i uczą się codziennie czegoś nowego!

Przejdź do strony →

Drukuj

Ogłoszenie o naborze na stanowisko: Asystent Rodziny

administrator włącz .

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu

49-300 Brzeg, ul. Jabłkowa 5

 

KIEROWNIK MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

 W BRZEGU

OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO

W MIEJSKIM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W BRZEGU –

 

ASYSTENT RODZINY

 (nazwa stanowiska pracy)

Oferta nr 3/2014

Drukuj

Informacja

administrator włącz .

02 maja 2014 r. (tj. piątek) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu będzie nieczynny (na podstawie Zarządzenia Nr 24/2013 Kierownika MOPS w Brzegu z dnia 31.12.2013 r.

Drukuj

Działania na rzecz dzieci i młodzieży w PPK Brzeg

administrator włącz .

 

W  Punkcie Pomocy Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu od marca 2014 roku dział Świetlica Opiekuńczo – Wychowawcza z elementami socjoterapii dla dzieci ze szkół podstawowych oraz Klub Młodzieżowy dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu Gminy Miasta Brzeg. Środki na działalność Świetlicy i Klubu zostały przyznane przez Burmistrza Miasta Brzeg, a konkretnie przez Miejską Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brzegu. Dzięki pozyskanym środkom finansowym ok. 15 dzieci ze Świetlicy i 15 dzieci z Klubu Młodzieżowego może codziennie ( od poniedziałku do piątku ) w godzinach popołudniowych miło i pożyteczni spędzić czas.

Drukuj

Świetlica Opiekuńczo - Wychowawcza z elementami socjoterapii

administrator włącz .

8 kwietnia swoją działalność rozpoczęła Świetlica Opiekuńczo - Wychowawcza  z  elementami  socjoterapii przy Punkcie Pomocy Kryzysowej - ul. Piastowska 29a

Świetlica  działa  codziennie  od  poniedziałku  do  piątku  w godzinach 15:30 - 17:30 .
Dziećmi  opiekuje  się  wykwalifikowana  kadra  opiekuńczo - wychowawcza .
Zapraszamy  dzieci  ze  szkół  podstawowych  Gminy  Miasta Brzeg. 

Drukuj

Spotkanie w PPK Brzeg

administrator włącz .

W dniu 2 kwietnia 2014r. w Punkcie Pomocy Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu odbyło się spotkanie z pedagogami szkolnymi w celu ustalenia odpowiedniej ścieżki współpracy PPK ze szkołami podstawowymi, gimnazjalnymi oraz ponadgimnazjalnymi Gminy Brzeg. Ponieważ pedagodzy szkolni jak również nauczyciele w swoich placówkach borykają się na co dzień z problemami, którymi zajmuje się Punkt Pomocy Kryzysowej, dlatego takie spotkanie w celu ustalenia odpowiednich metod, sposobów współpracy było niezbędne.

Drukuj

Klub Młodzieżowy

administrator włącz .

W dniu dzisiejszym rusza Klub Młodzieżowy, zajęcia odbywać się będą 2 razy w tygodniu:

- wtorki od 17:40 do 20:40
i
- czwartki od 17:40 do 20:40

Klub młodzieżowy mieści się przy Punkcie Pomocy Kryzysowej (Brzeg, ulica Piastowska 29a)

Wszystkich chętnych serdecznie ZAPRASZAMY!

Drukuj

Informacja o wynikach naboru

administrator włącz .

INFORMACJA O WYNIKACH NABORU W MIEJSKIM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W BRZEGU NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE Kierownik Punktu Pomocy Kryzysowej

Informacja w pdf 

O nas

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu jest jednostką organizacyjna gminy powołaną do wykonywania zadań z zakresu pomocy społecznej. Celem działania Ośrodka jest wspieranie osób i rodzin w wysiłkach zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych i umożliwienie życia w warunkach odpowiadających godności człowieka. Celem ośrodka jest także przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez podejmowanie działań zmierzających do życiowego usamodzielnienia osób i rodzin oraz ich integracji w środowisku.

Skontaktuj się z nami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu
49-300 Brzeg, ul. Jabłkowa 5

Tel. 77 416 99 93 lub 77 404 55 95 
Fax: 77 544 70 25
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Godziny pracy MOPS Brzeg: 
Poniedziałek - Piątek   7:15 - 15:15 

Joomla Templates by MightyJoomla