Zakończono kolejne prace przy nowej siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

W przyszłości ośrodek będzie mieścić się na parterze budynku przy ul. Chrobrego. Ułatwi to pracę nie tylko służbom socjalnym, ale przede wszystkim załatwienie sprawy petentom i osobom niepełnosprawnym.

Chodzi o budynek, w którym działa Zarząd Nieruchomości Miejskich. Na paterze, gdzie będzie siedziba MOPS, przeprowadzono prace budowlane. W ten sposób przygotowano pomieszczenia do robót wykończeniowych.

– Kondygnacja, do której chcemy przenieść MOPS liczy blisko 700 metrów kwadratowych – wylicza Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Przygotowaliśmy kilkanaście przestronnych pomieszczeń dla pracowników socjalnych, jak i udzielania pomocy kryzysowej itp. Najważniejsze, że ośrodek będzie mieścić się w centrum miasta, a dostęp do niego będzie pozbawiony barier architektonicznych. Przy wejściu zamontujemy także podjazd dla niepełnosprawnych. Myślimy w przyszłości o windzie, która obsłuży interesantów zarówno MOPS jak i ZNM.

Dalsze prace wykończeniowe i zagospodarowanie parteru budynku planowane jest wraz z termomodernizacją obiektu. Zakładany termin to przełom bieżącego i następnego roku.

Warto dodać, że obecnie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej działa przy ulicy Jabłkowej 5, w zabytkowej kamienicy. Biura mieszczą się na dwóch piętrach, a obiekt już dawno przestał wystarczać na potrzeby biurowej pracy ośrodka oraz przyjęć interesantów.

Źródło i galeria: brzeg.pl

"Podaruj uśmiech"

Z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 przy ulicy Słowińskiej w Brzegu przeprowadzona została akcja ,, Podaruj uśmiech’’. Celem tego przedsięwzięcia była zbiórka zabawek oraz książek dla dzieci. ’’Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat’’ – mówią uczniowie.

Wszystkie dary zostały dostarczone przez młodzież oraz panią Teresę Chudzińską do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Jabłkowej 5 w Brzegu i przekazane na ręce kierownika Pana Sebastiana Matuszewskiego oraz Anny Owczar, zastępcy kierownika. Przy okazji wizyty w MOPS uczniowie zostali poinformowani o celach i zadaniach tej instytucji. Dowiedzieli się, jak wielu jest potrzebujących i przekonali się , że takie akcje mają naprawdę sens .

"Pudełko życia" pomoże ratować zdrowie i życie seniorom, osobom niepełnosprawnym i samotnym

„Pudełko Życia” to projekt, który z powodzeniem został zastosowany w kilku miastach w Polsce. Ma on na celu zapewnienie osobom starszym, niepełnosprawnym oraz samotnym wsparcie w sytuacji wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia oraz ułatwić służbom medycznym udzielenie pomocy. Czytaj dalej...

 

Stowarzyszenie „Zdrowie” i Urząd Miasta Brzeg sfinansowały 1000 „Pudełek życia”, które będzie można otrzymać za darmo podczas Pikniku „ Biegnij po zdrowie” 31 maja 2015r. na Stadionie w Brzegu.

Od 1 czerwca 2015r. będą rozprowadzane w dwóch punktach:

 

Sekretariat Zespołu Szkół Medycznych, ul. Ofiar Katynia 25 w Brzegu;

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu, ul. Jabłkowa 5

600 paczek świątecznych od PCK

Przed nami Święta Bożego Narodzenia. Czas rodzinnych spotkań, obfitego stołu, miłych upominków. Jednak gdy rozejrzymy się wokół siebie dostrzegamy, że nie wszyscy mogą spędzić święta tak godnie i przyjemnie. Wiele jest wokół nas biedy, niedostatku, problemów materialnych i zdrowotnych.


Dla nich właśnie Polski Czerwony Krzyż, wykonując swój statutowy obowiązek niesienia pomocy wszystkim potrzebującym rozpoczął w dniu 17.12.2015r. wydawanie paczek świątecznych dla rodzin wielodzietnych, osób samotnych, chorych, niepełnosprawnych, bezdomnych, będących w trudnej sytuacji materialnej oraz dzieci z 36 szkół i przedszkoli z miasta i gminy Brzeg, Lewin Brzeski, Skarbimierz, Olszanka i Lubsza.

Przygotowano 600 paczek z czego 120 paczek dla rodzin wielodzietnych, 150 dla osób samotnych, 14 dla podopiecznych PCK. Do szkół z miasta i gmin sąsiednich przekazaliśmy 316 paczek, które dyrekcje szkół rozdzielą wśród dzieci i młodzieży.

Weryfikację osób zakwalifikowanych do otrzymania paczki przeprowadził Polski Czerwony Krzyż  we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Brzegu na podstawie podań beneficjentów. Do wszystkich paczek dołączono wykonane przez dzieci kartki świąteczne, które napłynęły na konkurs ogłoszony przez brzeski oddział PCK pod hasłem ,,Czerwonokrzyska Gwiazdka”.

Obdarowanie tak dużej liczby osób nie byłoby możliwe bez zaangażowania młodzieży ze szkolnych kół PCK w kweście ulicznej przeprowadzonej na początku grudnia, z której uzyskano dochód 7.293,99 zł oraz ofiarności brzeskiego społeczeństwa. Paczki dofinansowano również z kwoty uzyskanej z 1% podatku dochodowego przekazanego na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża oraz darowizn od firm i osób fizycznych.

Wszystkim tym, którzy zechcą wesprzeć kolejne nasze akcje  proponujemy przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz  Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu nasz KRS: 0000225587 lub wpłacenie darowizny na konto PCK: 97 1160 2202 0000 0002 4989 7345.

Wszystkim ofiarodawcom jak i naszym podopiecznym życzymy na Święta Bożego Narodzenia i na nadchodzący Nowy Rok 2016 dużo zdrowia, radości, oraz dobroci od ludzi.

Zarząd Oddziału Rejonowego

PCK w Brzegu

Brzeg24.pl

Akcja Zima 2014/2015

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu, wzorem ubiegłych lat, kierując się troską o wszystkie osoby pozbawione miejsca zamieszkania, bezdomne, bez dachu nad głową - rozpoczął wdrażanie  zadania pod nazwą: „Akcja zima 2014/2015”, którego celem  jest zapewnienie potrzebującym schronienia, gorącego posiłku oraz niezbędnej odzieży.


Pierwszy monitoring odbył się wspólnie z dzielnicowym  KPP Brzeg 04.12.2014 r.   Zgodnie z założeniami Akcja Zima będzie trwała we współpracy ze Strażą Miejską oraz Komendą Powiatową Policji w Brzegu. Będziemy wizytować miejsca przebywania bezdomnych na terenie miasta Brzeg. Osoby zainteresowane pomocą ze strony tutejszego Ośrodka otrzymają fachowe wsparcie ze strony pracowników socjalnych, jak i psychologa, radcy prawnego, terapeutów.

 

W przypadku niepokojących sytuacji dotyczących osób bezdomnych prosimy o pilny kontakt z:

 

- Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Brzegu

/077 416 99 93, 404 55 95/,

 

- Komendą Powiatową Policji w Brzegu

/77 404 00 03/,

 

- Strażą Miejską w Brzegu

/77 416 06 60/.

 

Dzięki wspólnym wysiłkom osoby bezdomne nie będą skazane na doświadczanie negatywnych skutków zimy

 

O nas

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu jest jednostką organizacyjna gminy powołaną do wykonywania zadań z zakresu pomocy społecznej. Celem działania Ośrodka jest wspieranie osób i rodzin w wysiłkach zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych i umożliwienie życia w warunkach odpowiadających godności człowieka. Celem ośrodka jest także przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez podejmowanie działań zmierzających do życiowego usamodzielnienia osób i rodzin oraz ich integracji w środowisku.

Skontaktuj się z nami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu
ul. Bolesława Chrobrego 32a
49-300 Brzeg

Tel. 774169993 lub 774045595 
Fax: 775447025
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Godziny pracy MOPS Brzeg: 
Poniedziałek - Piątek   7:15 - 15:15 

Joomla Templates by MightyJoomla