Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej pn.: „Opieka wytchnieniowa”- edycja 2025, finansowanego ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego.

Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu ogłasza z dniem 04.03.2025r. otwarty konkurs na realizację zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej pn.:

 „Opieka wytchnieniowa”- edycja 2025

Na realizację zadania publicznego przez podmiot wybrany w ramach konkursu Gmina Brzeg przeznacza środki finansowe w wys. 161 384,40 zł.

 Środki na sfinansowanie Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2024r. pochodzą w 100% ze środków FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO.

 

Termin składania ofert: 25.03.2025r. godz. 8.15

 

Załączniki:

Zarządzenie Kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu

Załącznik 1: Ogłoszenie Kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu

Załącznik 2: Regulamin pracy komisji konkursowej

Rozporządzenie w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań

Sprawozdanie z wykonania zadania publicznego

Wzór oferty realizacji zadania publicznego

Opieka Wytchnieniowa- edycja 2025r.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu zaprasza mieszkańców Gminy Brzeg do wzięcia udziału w Programie: „Opieka wytchnieniowa" - edycja 2025

Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodziny lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

1) dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,

2) osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi,

poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej,

Program jest realizowany w formie świadczenia usługi opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego w           ośrodku wsparcia oraz w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej. Realizacja zadania zostanie zlecona organizacji pozarządowej wybranej w drodze konkursu ofert  o których mowa w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Działania podejmowane w ramach Programu mają na celu zapewnić:

W odniesieniu do członków rodziny lub opiekunów osób niepełnosprawnych:

  1. czasowe odciążenie od codziennych obowiązków łączących się ze sprawowaniem opieki, zapewnienie czasu na odpoczynek i regenerację;
  2. wzmocnienie osobistego potencjału oraz ograniczenie wpływu obciążeń psychofizycznych związanych ze sprawowaniem opieki poprzez wsparcie psychologiczne lub terapeutyczne;
  3. podniesienie poziomu kompetencji dotyczących wsparcia osoby niepełnosprawnej poprzez naukę technik wspomagania, pielęgnacji, prowadzenia działań rehabilitacyjnych w warunkach domowych oraz objęcie specjalistycznym poradnictwem w zakresie psychologicznych i społecznych aspektów wsparcia osób niepełnosprawnych, zagadnienia profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia. 

Usługa będzie świadczona w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej dla 1 osoby dorosłej z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności lub zajęć w formie pobytu dziennego (dla 15 osób , w tym 10 osób dorosłych z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz 5 dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności), które będą się odbywały w obiekcie dostosowanym i spełniającym wymogi dla potrzeb osób niepełnosprawnych w godzinach popołudniowych.

Wartość otrzymanego dofinasowania wynosi  161 384,40 zł.    

Środki na sfinansowanie Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2025 r., pochodzą w 100% z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z Funduszu Solidarnościowego.  

 

Linki:

Plakat Programu OW

Karta zgłoszenia do Programu „Opieka wytchnieniowa"–edycja 2025

Karta rozliczenia usługi opieki wytchnieniowej w ramach Programu OW 2025

KLAUZULA INFORMACYJNA- RODO OW 2025

 


Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej pn.: „Opieka wytchnieniowa”- edycja 2025, finansowanego ze środków pochodzących z Funduszu Solidarnościowego.

Informacja o wolnym stanowisku pracy: pracownik socjalny

KIEROWNIK MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W BRZEGU

UL. BOLESŁAWA CHROBREGO 32 A, 49-300 BRZEG

tel. 77 416 99 93, 77 404 55 95

informuje o wolnym stanowisku pracy: pracownik socjalny

 

Osoby posiadające kwalifikacje uprawniające do wykonywania zawodu pracownika socjalnego i zainteresowane podjęciem pracy w tut. Ośrodku proszone są o kontakt telefoniczny lub osobisty w siedzibie Ośrodka, a także do składania dokumentów aplikacyjnych (ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych).

 

Pracownikiem socjalnym, zgodnie z art. 116 ust. 1 oraz 156 ustawy zdnia12marca2004r.o pomocy społecznej, może być osoba, która spełnia co najmniej jeden z niżej wymieniowych warunków:

1)     posiada dyplom ukończenia kolegium pracowników służb społecznych;

2)     ukończyła studia na kierunku praca socjalna lub w zakresie pracy socjalnej;

3)     do dnia 31 grudnia 2013 r. ukończyła studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie.

 

Osoby, które rozpoczęły realizację specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego począwszy od dnia 1 października 2008 r., a dyplom ukończenia studiów uzyskały w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 grudnia 2013 r. muszą udokumentować zrealizowanie wymagań wprowadzonych przepisami Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 stycznia 2008 r. w sprawie specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego realizowanej w szkołach wyższych (Dz. U. z 2008 r. Nr 27 poz. 158). Rozporządzenie określa wykaz przedmiotów i godzin (330 godziny) oraz praktyk zawodowych(240godzin)niezbędnych do zaliczenia w celu uznania kwalifikacji do zatrudnienia na stanowisku pracownika socjalnego (wymagany suplement do dyplomu);

 

4)     ukończyłastudiapodyplomowezzakresumetodykiimetodologiipracysocjalnej w uczelni realizującej studia na kierunku praca socjalna lub w zakresie pracy socjalnej, po uprzednim ukończeniu studiów na jednym z kierunków, o których mowa w pkt 3.

 

Informacje dodatkowe:

1)     Osoby, które przed dniem 1 maja 2004 r. ukończyły studia wyższe na kierunkach: pedagogika, psychologia, politologia, politologia i nauki społeczne lub socjologia, mogą wykonywać zawód pracownika socjalnego.

2)     Osoby, które w okresie  3,5 roku od dnia wejścia w życie ustawy (w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 października 2007 r.) ukończyły  studia wyższe magisterskie na kierunkach: pedagogika, psychologia, politologia lub socjologia, bez względu na ukończoną podczas studiów specjalność, mogą wykonywać zawód pracownika socjalnego.

 

3)     Osoby, które przed dniem 1 maja 2004 roku rozpoczęły studia licencjackie lub magisterskie na kierunkach: pedagogika, psychologia, politologia lub socjologia po uzyskaniu dyplomu ukończenia tych studiów mogą wykonywać zawód pracownika socjalnego.

 

4)     Uprawnienia do wykonywania zawodu pracownika socjalnego ma także osoba, która przed 1 maja 2004 r.:

a)      była zatrudniona na stanowisku pracownika socjalnego, na podstawie przepisów obowiązujących przed dniem 1 maja 2004 r.

b)    była zatrudniona na stanowisku aspiranta pracy socjalnej i do dnia 31 października 2007 r. ukończyła studia wyższe licencjacki na kierunkach: pedagogika, psychologia, politologia lub socjologia.

c)      była zatrudniona na stanowisku aspiranta pracy socjalnej i do 31 października 2009 r. ukończyła studia wyższe magisterskie na kierunkach: pedagogika, psychologia, politologia lub socjologia.

 Szczegółowe omówienie znajduje się na stronie MRPiPS:

 https://www.gov.pl/web/rodzina/pracownik-socjalny w materiale kwalifikacje pracownika socjalnego

 Obowiązek informacyjny RODO

Informacja

Informujemy, że w dniu 31.12.2024r. : 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie czynny do godziny 13:00

Dzienny Dom Pomocy oraz Punkt Pomocy Kryzysowej będą czynne do godziny 13:00

Informacja

Informujemy, że w dniu 24.12.2024r. (Wigilia) : 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie czynny do godziny 13:00

Dzienny Dom Pomocy oraz Punkt Pomocy Kryzysowej będą czynne do godziny 13:00

Zapytanie cenowe- „ Świadczenie usług pogrzebowych na rzecz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu, w 2025r.”

W załączeniu:

1. Zaproszenie do złożenia oferty cenowej

2. Umowa na usługi pogrzebowe na 2025 wzór

3. Załącznik do umowy

Propozycję cenową wraz z pozostałymi wymaganymi dokumentami należy złożyć w terminie do dnia 16.12.2024 r., do godz. 8:00 w zaklejonej kopercie w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu przy ul. Bolesława Chrobrego 32A pokój nr 2. 

Ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej propozycji cenowej

O nas

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu jest jednostką organizacyjna gminy powołaną do wykonywania zadań z zakresu pomocy społecznej. Celem działania Ośrodka jest wspieranie osób i rodzin w wysiłkach zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych i umożliwienie życia w warunkach odpowiadających godności człowieka. Celem ośrodka jest także przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez podejmowanie działań zmierzających do życiowego usamodzielnienia osób i rodzin oraz ich integracji w środowisku.

Skontaktuj się z nami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu
ul. Bolesława Chrobrego 32a
49-300 Brzeg

Tel. 774169993 lub 774045595 
Fax: 775447025
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Godziny pracy MOPS Brzeg: 
Poniedziałek - Piątek   7:15 - 15:15 

Joomla Templates by MightyJoomla