• slider img 1 slider img 1

Punkt Pomocy Kryzysowej


Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu zajmuje się bezpłatnym poradnictwem w zakresie:

- psychologicznym
- terapeutycznym
- socjalno-prawnym
- pedagogicznym
- uzależnień

Przejdź do strony →

Pracownia Orange

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Fundacją Centrum Aktywnego Wsparcia zapraszają do  skorzystania z oferty Pracowni Orange, która mieści się na ulicy Piastowskiej 29a w Brzegu. Pracownia Orange to multimedialna świetlica wyposażona w 3 komputery z dostępem do internetu...

Przejdź do strony →

Brzeskie Centrum Seniora

 

Brzeskie Centrum Seniora (BCS) to miejsce spotkań dla osób w wieku 60+

 

Strona w budowie 

 Facebook

 Przejdź do strony →

Telefon kontaktowy

77 404 58 21

 

Drukuj

Gmina Brzeg przyjazna Seniorom

administrator włącz .

▶️ Jednym z priorytetów brzeskiego samorządu jest otoczenie Seniorów szczególną opieką i zapewnienie jak największej liczby możliwości aktywnego spędzania czasu. Dziś, 20 stycznia 2023 roku, Gmina Brzeg wykonała kolejny krok w polityce senioralnej i przystąpiła do Programu „Gmina Przyjazna Seniorom”. Oficjalna inauguracja miała miejsce w Brzeskim Centrum Kultury.
▶️ Jerzy Wrębiak - Burmistrz Brzegu przywitał wszystkich zebranych na uroczystości i wyraził swoją radość z faktu przystąpienia do programu. Następnie podpisano porozumienie o współpracy z krakowskim Stowarzyszeniem Manko. Dzięki temu mieszkańcy naszego miasta, w wieku 60+, będą mogli korzystać z ogólnopolskiej karty seniora, uprawniającej do wielu zniżek.
???? Społeczeństwo się starzeje, dostrzegamy to i staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych Seniorów. Zaktywizowanie osób starszych i włączenie tej grupy społecznej w aktywne uczestnictwo w życiu społeczno-kulturalnym to szansa na zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturalnego, jak również możliwość korzystania z bogactwa życiowych doświadczeń. Wyrażam przekonanie, że z czasem do programu będą dołączać kolejne firmy, które zaoferują Państwu zniżki na zakupy czy usługi – mówił Burmistrz Jerzy Wrębiak.
▶️ Po przemówieniu Burmistrza, ambasador Stowarzyszenia MANKO dr Marek Pilch wygłosił wykład, w czasie którego przedstawił ideę programu oraz korzyści dla Seniorów, wynikające z posiadania Ogólnopolskiej Karty Seniora. Opowiedział także o doświadczeniach innych samorządów.
???? Po krótkiej przerwie, zebrani mogli wysłuchać występu artystycznego brzeskiej Seniorki – Pani Krystyny Frączyk, która otrzymała owacje na stojąco oraz krótkiego koncertu zespołu Leśne Echo.
✅ W spotkaniu uczestniczyli też: Zastępca Burmistrza Tomasz Filipkowski, Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Sebastian Matuszewski, Marta Habrych – konsultant ds. polityki senioralnej, kierująca Brzeskim Centrum Seniora, Kierownik Biura Spraw Społecznych i Zdrowia – Anna Owczar, Przewodnicząca Rady Miejskiej Renata Listowska, Przewodnicząca Rady Miejskiej Seniorów Elżbieta Kużdżał, przedstawiciele organizacji pozarządowych, środowiska seniorów, Caritas, PCK i przedsiębiorców, którzy dołączyli do programu.
▶️ Podczas uroczystości wręczone zostały pierwsze ogólnopolskie karty seniora, oferujące zniżki w całym kraju oraz certyfikaty dla lokalnych przedsiębiorców i instytucji wspierających środowisko osób starszych.
ℹ️ Jako „Gmina Przyjazna Seniorom”, Brzeg ma też zagwarantowaną promocję w Ogólnopolskim Magazynie “Głos Seniora” oraz innych nośnikach medialnych.
 
Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób i ludzie stoją
Może być zdjęciem przedstawiającym 9 osób, ludzie stoją i w budynku

O nas

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu jest jednostką organizacyjna gminy powołaną do wykonywania zadań z zakresu pomocy społecznej. Celem działania Ośrodka jest wspieranie osób i rodzin w wysiłkach zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych i umożliwienie życia w warunkach odpowiadających godności człowieka. Celem ośrodka jest także przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez podejmowanie działań zmierzających do życiowego usamodzielnienia osób i rodzin oraz ich integracji w środowisku.

Skontaktuj się z nami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu
ul. Bolesława Chrobrego 32a
49-300 Brzeg

Tel. 774169993 lub 774045595 
Fax: 775447025
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Godziny pracy MOPS Brzeg: 
Poniedziałek - Piątek   7:15 - 15:15 

Joomla Templates by MightyJoomla