• slider img 1

Dzienny Dom Pomocy


Osobom przebywającym w placówce udzielana jest pomoc w podstawowych czynnościach życiowych. Realizowane są działania wspomagające takie jak organizacja wolnego czasu, imprez okolicznościowych, świąt, balów. Prowadzone są ćwiczenia ogólnej rehabilitacji ruchowej...

Przejdź do strony →

Punkt Pomocy Kryzysowej


Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu zajmuje się bezpłatnym poradnictwem w zakresie:

- psychologicznym
- terapeutycznym
- socjalno-prawnym
- pedagogicznym
- uzależnień

Przejdź do strony →

Pracownia Orange

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Fundacją Centrum Aktywnego Wsparcia zapraszają do  skorzystania z oferty Pracowni Orange, która mieści się na ulicy Piastowskiej 29a w Brzegu. Pracownia Orange to multimedialna świetlica wyposażona w 3 komputery z dostępem do internetu...

Przejdź do strony →

Świetlica podwórkowa


Jesteśmy najweselszą świetlicą w Brzegu! Razem uczymy się i bawimy! Z nami Dzieci: rozwijają wyobraźnie i kreatywność i uczą się codziennie czegoś nowego!

Przejdź do strony →

Drukuj

Przeciwdziałanie i zwalczanie handlu ludźmi oraz udzielanie pomocy jego ofiarom na obszarze województwa opolskiego

administrator włącz .

Handel ludźmi jest zbrodnią, a w związku z tym jest przestępstwem ściganym z urzędu, jest przestępstwem międzynarodowym.

Z danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wynika, że przestępczość dotycząca handlu ludźmi to m. In. Przestępstwa związane z prostytucja, pornografią i innymi sposobami seksualnego wykorzystywania, pracą przymusową, żebractwem, kradzieżami sklepowymi, wyłudzeń socjalnych oraz różnymi innymi formami wykorzystywania poniżającego godność człowieka.

Ofiarami handlu ludźmi są kobiety i mężczyźni oraz dzieci. Cudzoziemcy są najczęściej wykorzystywani do prac polowych, domowych w zakładach produkcyjnych, a dzieci wykorzystywane są do żebractwa. W Polsce identyfikowane są także przypadki handlu wewnętrznego, tj. wykorzystywania Polaków na terytorium RP.

Niniejsze opracowanie ma na celu poszerzanie wiedzy na temat symptomów zjawiska, identyfikacja jego ofiar, kompetencji służb i instytucji w zakresie przeciwdziałania i zwalczania handlu ludźmi, wskazanie trybu postępowania w przypadku powzięcia podejrzenia o zaistnieniu tego przestępstwa, a także podstaw prawnych i kompetencji kluczowych służb i instytucji w tym zakresie.

Procedury postępowania

Kontakt do instytucji i organizacji przeciwdziałających handlowi ludźmi oraz udzielających pomocy ofiarom

Podstawy prawne: handel ludźmi

 

O nas

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu jest jednostką organizacyjna gminy powołaną do wykonywania zadań z zakresu pomocy społecznej. Celem działania Ośrodka jest wspieranie osób i rodzin w wysiłkach zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych i umożliwienie życia w warunkach odpowiadających godności człowieka. Celem ośrodka jest także przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez podejmowanie działań zmierzających do życiowego usamodzielnienia osób i rodzin oraz ich integracji w środowisku.

Skontaktuj się z nami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu
ul. Bolesława Chrobrego 32a
49-300 Brzeg

Tel. 774169993 lub 774045595 
Fax: 775447025
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Godziny pracy MOPS Brzeg: 
Poniedziałek - Piątek   7:15 - 15:15 

Joomla Templates by MightyJoomla