• slider img 1

Dzienny Dom Pomocy


Osobom przebywającym w placówce udzielana jest pomoc w podstawowych czynnościach życiowych. Realizowane są działania wspomagające takie jak organizacja wolnego czasu, imprez okolicznościowych, świąt, balów. Prowadzone są ćwiczenia ogólnej rehabilitacji ruchowej...

Przejdź do strony →

Punkt Pomocy Kryzysowej


Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu zajmuje się bezpłatnym poradnictwem w zakresie:

- psychologicznym
- terapeutycznym
- socjalno-prawnym
- pedagogicznym
- uzależnień

Przejdź do strony →

Pracownia Orange

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Fundacją Centrum Aktywnego Wsparcia zapraszają do  skorzystania z oferty Pracowni Orange, która mieści się na ulicy Piastowskiej 29a w Brzegu. Pracownia Orange to multimedialna świetlica wyposażona w 3 komputery z dostępem do internetu...

Przejdź do strony →

Świetlica podwórkowa


Jesteśmy najweselszą świetlicą w Brzegu! Razem uczymy się i bawimy! Z nami Dzieci: rozwijają wyobraźnie i kreatywność i uczą się codziennie czegoś nowego!

Przejdź do strony →

Drukuj

Zima groźna dla bezdomnych. Kontrole w Brzegu

administrator włącz .

 
Mroźna aura nie odpuszcza. Minusowe temperatury są szczególnie niebezpieczne dla bezdomnych, którzy zajmują pustostany. Takie miejsca regularnie odwiedzają brzescy policjanci. Tym razem mundurowi w teren ruszyli wraz pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz ratownikami z OSP Lipki.

Odnalezieni przez służby potrzebujący mogą liczyć na wsparcie. - Policjanci praktycznie codziennie sprawdzają miejsca, gdzie przebywają bezdomni. Pojawiamy się w opuszczonych budynkach, garażach, altankach, skwerach i parkach. Jeżeli ktoś potrzebuje naszej pomocy to przewożony jest do schroniska św. Brata Alberta w Pępicach - wyjaśnia Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji.

Pracownicy socjalni starają się przekonać bezdomnych do opuszczenia garaży i pustostanów w czasie największych mrozów. Nie wszyscy decydują się na skorzystanie z tych rad. - Są też osoby, które z różnych powodów nie chcą udać się do schroniska. Dlatego wraz z innymi służbami monitorujemy takie miejsca, gdzie przebywają - dodaje Sebastian Matuszewski, kierownik MOPS w Brzegu.

Policjanci apelują do mieszkańców o zwracanie uwagi na osoby pozostające bez dachu nad głową. W czasie zimy należy informować służby o miejscu przebywania takich osób.
Źródło: park.fm

O nas

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu jest jednostką organizacyjna gminy powołaną do wykonywania zadań z zakresu pomocy społecznej. Celem działania Ośrodka jest wspieranie osób i rodzin w wysiłkach zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych i umożliwienie życia w warunkach odpowiadających godności człowieka. Celem ośrodka jest także przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez podejmowanie działań zmierzających do życiowego usamodzielnienia osób i rodzin oraz ich integracji w środowisku.

Skontaktuj się z nami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu
49-300 Brzeg, ul. Jabłkowa 5

Tel. 77 416 99 93 lub 77 404 55 95 
Fax: 77 544 70 25
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Godziny pracy MOPS Brzeg: 
Poniedziałek - Piątek   7:15 - 15:15 

Joomla Templates by MightyJoomla