• slider img 1

Dzienny Dom Pomocy


Osobom przebywającym w placówce udzielana jest pomoc w podstawowych czynnościach życiowych. Realizowane są działania wspomagające takie jak organizacja wolnego czasu, imprez okolicznościowych, świąt, balów. Prowadzone są ćwiczenia ogólnej rehabilitacji ruchowej...

Przejdź do strony →

Punkt Pomocy Kryzysowej


Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu zajmuje się bezpłatnym poradnictwem w zakresie:

- psychologicznym
- terapeutycznym
- socjalno-prawnym
- pedagogicznym
- uzależnień

Przejdź do strony →

Pracownia Orange

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Fundacją Centrum Aktywnego Wsparcia zapraszają do  skorzystania z oferty Pracowni Orange, która mieści się na ulicy Piastowskiej 29a w Brzegu. Pracownia Orange to multimedialna świetlica wyposażona w 3 komputery z dostępem do internetu...

Przejdź do strony →

Świetlica podwórkowa


Jesteśmy najweselszą świetlicą w Brzegu! Razem uczymy się i bawimy! Z nami Dzieci: rozwijają wyobraźnie i kreatywność i uczą się codziennie czegoś nowego!

Przejdź do strony →

Drukuj

Działania edukacyjne

administrator włącz .

Asystent rodziny przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Brzegu we współpracy z pracownikiem Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Brzegu oraz asystentem Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej oraz Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Brzegu, przeprowadzili zajęcia edukacyjne w ramach kampanii zdrowotnej „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”

Celem niniejszych działań było podniesienie świadomości podopiecznych, korzystających ze wsparcia asystenta rodziny, dotyczącej skutków zdrowotnych i ekonomicznych palenia papierosów oraz e-papierosów, picia alkoholu, zażywania substancji psychoaktywnych, a także promowanie mody na życie wolne od uzależnień.

Do działań wykorzystano smokerlyzer, monitor oddechowy CO dla rzucających palenie, alkogogle oraz wyemitowano filmy edukacyjne, powstałe w ramach Projektu KIK/68 pt.: „Używki, a ciąża” oraz „Używki, a codzienność”. Pracownik OPZ przeprowadził pogadankę na temat szkodliwości i skutków  zażywania środków psychoaktywnych oraz konsekwencji picia alkoholu i palenia tytoniu, szczególnie przez kobiety w ciąży. Przedstawiciel KPP w Brzegu, omówił zagadnienia dot. odpowiedzialności karnej osób nieletnich oraz konsekwencji prawnych związanych z zażywaniem środków odurzających, picia alkoholu i palenia tytoniu w miejscach objętych zakazem palenia. 

 Od lewej: Magda Bielecka- asystent Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej oraz Nieletnich i Patologii KPP Brzeg, Elżbieta Bujak- pracownik Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej PSSE w Brzegu, Marta Habrych- Asystent Rodziny MOPS Brzeg, Alicja Polak- Asystent Rodziny MOPS Brzeg

 

O nas

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu jest jednostką organizacyjna gminy powołaną do wykonywania zadań z zakresu pomocy społecznej. Celem działania Ośrodka jest wspieranie osób i rodzin w wysiłkach zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych i umożliwienie życia w warunkach odpowiadających godności człowieka. Celem ośrodka jest także przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez podejmowanie działań zmierzających do życiowego usamodzielnienia osób i rodzin oraz ich integracji w środowisku.

Skontaktuj się z nami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu
ul. Bolesława Chrobrego 32a
49-300 Brzeg

Tel. 774169993 lub 774045595 
Fax: 775447025
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Godziny pracy MOPS Brzeg: 
Poniedziałek - Piątek   7:15 - 15:15 

Joomla Templates by MightyJoomla