• slider img 1

Dzienny Dom Pomocy


Osobom przebywającym w placówce udzielana jest pomoc w podstawowych czynnościach życiowych. Realizowane są działania wspomagające takie jak organizacja wolnego czasu, imprez okolicznościowych, świąt, balów. Prowadzone są ćwiczenia ogólnej rehabilitacji ruchowej...

Przejdź do strony →

Punkt Pomocy Kryzysowej


Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu zajmuje się bezpłatnym poradnictwem w zakresie:

- psychologicznym
- terapeutycznym
- socjalno-prawnym
- pedagogicznym
- uzależnień

Przejdź do strony →

Pracownia Orange

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Fundacją Centrum Aktywnego Wsparcia zapraszają do  skorzystania z oferty Pracowni Orange, która mieści się na ulicy Piastowskiej 29a w Brzegu. Pracownia Orange to multimedialna świetlica wyposażona w 3 komputery z dostępem do internetu...

Przejdź do strony →

Świetlica podwórkowa


Jesteśmy najweselszą świetlicą w Brzegu! Razem uczymy się i bawimy! Z nami Dzieci: rozwijają wyobraźnie i kreatywność i uczą się codziennie czegoś nowego!

Przejdź do strony →

Drukuj

Święto Pracownika Socjalnego. Burmistrz Brzegu przekazał życzenia dla służb społecznych naszego miasta

administrator włącz .

Dzień Pracownika Socjalnego obchodzili pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu. Życzenia pomyślności w działalności społecznej oraz podziękowania za ciężką pracę na rzecz mieszkańców miasta złożył Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wraz z zastępcą Tomaszem Witkowskim.

Życzenia dla wszystkich pracowników związanych z pomocą i opieką społeczną w naszym mieście Burmistrz przekazał na ręce kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Sebastiana Matuszewskiego.

Poinformował także o rozpoczęciu długo oczekiwanych prac budowlanych w docelowym obiekcie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jakim ma być parter budynku przy ul. Chrobrego (dzisiaj funkcjonuje tam jedynie Zarząd Nieruchomości Miejskich). Roboty mają na celu przyspieszenie wykończenia pomieszczeń, a także dokonanie nowych podziałów na poszczególne biura. Jest to realizacja planów zmierzających do poprawy lokalowych standardów MOPS, a także zwiększenie komfortu obsługi interesantów jednostki.

Warto dodać, że w naszym mieście Miejski Ośrodek Opieki Społecznej to nie tylko obecny obiekt przy ulicy Jabłkowej, ale także (w skład jednostki organizacyjnie wchodzi) Dzienny Dom Pomocy Społecznej przy ul. Piastowskiej.

Źródło: Brzeg.pl

O nas

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu jest jednostką organizacyjna gminy powołaną do wykonywania zadań z zakresu pomocy społecznej. Celem działania Ośrodka jest wspieranie osób i rodzin w wysiłkach zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych i umożliwienie życia w warunkach odpowiadających godności człowieka. Celem ośrodka jest także przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez podejmowanie działań zmierzających do życiowego usamodzielnienia osób i rodzin oraz ich integracji w środowisku.

Skontaktuj się z nami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu
49-300 Brzeg, ul. Jabłkowa 5

Tel. 77 416 99 93 lub 77 404 55 95 
Fax: 77 544 70 25
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Godziny pracy MOPS Brzeg: 
Poniedziałek - Piątek   7:15 - 15:15 

Joomla Templates by MightyJoomla