• slider img 1

Dzienny Dom Pomocy


Osobom przebywającym w placówce udzielana jest pomoc w podstawowych czynnościach życiowych. Realizowane są działania wspomagające takie jak organizacja wolnego czasu, imprez okolicznościowych, świąt, balów. Prowadzone są ćwiczenia ogólnej rehabilitacji ruchowej...

Przejdź do strony →

Punkt Pomocy Kryzysowej


Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu zajmuje się bezpłatnym poradnictwem w zakresie:

- psychologicznym
- terapeutycznym
- socjalno-prawnym
- pedagogicznym
- uzależnień

Przejdź do strony →

Pracownia Orange

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Fundacją Centrum Aktywnego Wsparcia zapraszają do  skorzystania z oferty Pracowni Orange, która mieści się na ulicy Piastowskiej 29a w Brzegu. Pracownia Orange to multimedialna świetlica wyposażona w 3 komputery z dostępem do internetu...

Przejdź do strony →

Świetlica podwórkowa


Jesteśmy najweselszą świetlicą w Brzegu! Razem uczymy się i bawimy! Z nami Dzieci: rozwijają wyobraźnie i kreatywność i uczą się codziennie czegoś nowego!

Przejdź do strony →

Drukuj

Teleopieka medyczna w Brzegu

administrator włącz .

Od dziś (30.05) Brzeg znajduje się na mapie nowoczesnych usług medycznych wdrażanych przez firmę Comarch S.A. z Krakowa. Spółka zajmująca się budową systemów informatycznych obecnie realizuje projekt pn. „Miasto Zdrowia”. Brzeg i Suwałki to pierwsze miasta w Polsce, które zostaną wyposażone w innowacyjny sprzęt do monitorowania stanu zdrowia pacjentów wymagających stałej opieki.

 


 

– Gmina Brzeg zdecydowała się na przeprowadzenie takiego testu. Kilkunastu mieszkańców będzie objętych teleopieką medyczną. Otrzymają na czas około trzech miesięcy specjalne urządzenia, dzięki któremu będą mogli monitorować stan swojego zdrowia. Bez wychodzenia z domu będą mogli prowadzić diagnostykę wskazaną przez lekarza. Dane medyczne pacjentów będą gromadzone w Centrum Zdalnej Opieki – tłumaczy Andrzej Rybicki z Comarch S.A.. – Pacjenci w wygodny sposób będą mogli prowadzić swoją diagnostykę, a z drugiej strony będą zabezpieczeni na wypadek sytuacji krytycznych, czyli w przypadku poważnego pogorszenia stanu zdrowia z pacjentem skontaktuje się ratownik albo pacjent korzystając z tzw. „przycisku życia”, który znajduje się w urządzeniu, będzie mógł wezwać pomoc medyczną – dodaje Dyrektor Centrum Konsultingu Comarch Healthcare S.A..

 

Osoba przyjmująca zgłoszenie powiadomi ratowników medycznych i przekaże im od razu zgromadzone wcześniej dane o stanie zdrowia pacjenta. Samo urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Wymaga jedynie podłączenia do prądu, a nowoczesna technologia zbiera informacje z urządzeń pomiarowych tj. termometr, ciśnieniomierz czy glukometr. Następnie łączy się z Internetem i wysyła dane do centrum. Do domów mieszkańców, którzy będą testować proponowane rozwiązania trafi urządzenie główne (zbierające i wysyłające dane) oraz urządzenia pomiarowe zalecone przez lekarza.

 

– Wiemy, że w pewnym wieku ludzie narzekają na wiele dolegliwości, są takie osoby, które mają choroby przewlekłe, ale nie zawsze mieszkają z rodziną i czują się zagrożone. Chcemy stworzyć system opieki dla osób samotnych, aby pod dozorem służb medycznych mogły czuć się bezpiecznie – mówi Jerzy Wrębiak. – Nie jesteśmy pierwsi, bo w krajach skandynawskich taka opieka jest bardzo popularna, ale w Polsce jest to rozwiązanie zupełnie nowatorskie. Jesteśmy jedną z pierwszych gmin w kraju, która będzie ten system testowała – dodaje burmistrz miasta.

 

Dziś w Sali Stropowej brzeskiego ratusza została podpisana umowa w ramach pilotażowego projektu „Miasto Zdrowia”. Po spełnieniu wszystkich formalności firma Comarch dostarczy oprogramowanie wraz z urządzeniami klasy medical-hub.

Źródło: brzeg24.pl

O nas

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu jest jednostką organizacyjna gminy powołaną do wykonywania zadań z zakresu pomocy społecznej. Celem działania Ośrodka jest wspieranie osób i rodzin w wysiłkach zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych i umożliwienie życia w warunkach odpowiadających godności człowieka. Celem ośrodka jest także przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez podejmowanie działań zmierzających do życiowego usamodzielnienia osób i rodzin oraz ich integracji w środowisku.

Skontaktuj się z nami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu
49-300 Brzeg, ul. Jabłkowa 5

Tel. 77 416 99 93 lub 77 404 55 95 
Fax: 77 544 70 25
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Godziny pracy MOPS Brzeg: 
Poniedziałek - Piątek   7:15 - 15:15 

Joomla Templates by MightyJoomla