• slider img 1 slider img 1

Dzienny Dom Pomocy


Osobom przebywającym w placówce udzielana jest pomoc w podstawowych czynnościach życiowych. Realizowane są działania wspomagające takie jak organizacja wolnego czasu, imprez okolicznościowych, świąt, balów. Prowadzone są ćwiczenia ogólnej rehabilitacji ruchowej...

Przejdź do strony →

Punkt Pomocy Kryzysowej


Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu zajmuje się bezpłatnym poradnictwem w zakresie:

- psychologicznym
- terapeutycznym
- socjalno-prawnym
- pedagogicznym
- uzależnień

Przejdź do strony →

Pracownia Orange

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Fundacją Centrum Aktywnego Wsparcia zapraszają do  skorzystania z oferty Pracowni Orange, która mieści się na ulicy Piastowskiej 29a w Brzegu. Pracownia Orange to multimedialna świetlica wyposażona w 3 komputery z dostępem do internetu...

Przejdź do strony →

Brzeskie Centrum Seniora

 

 

Strona w budowie

 

Telefon kontaktowy

77 404 58 21

 

Drukuj

Informacja

administrator włącz .

Na mocy Zarządzenia nr 14/2019 Kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu z dnia 30 września 2019 r. podajemy informację w zakresie dni wolnych od pracy dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu, w tym Dziennego Domu Pomocy i Punktu Pomocy Kryzysowej:

- 24 grudnia 2019 r. (Wigilia – wtorek), wyznaczając 26 października 2019 r. (sobota) dniem pracy

- 27 grudnia 2019 r. (piątek), wyznaczając 16 listopada 2019 r. (sobota) dniem pracy.

Drukuj

Zaproszenie

administrator włącz .

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza serdecznie mieszkańców Powiatu Brzeskiego oraz przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych działających szczególnie na rzecz osób starszych na szkolenie z zakresu upowszechniania i ochrony praw konsumentów.

Tematyka szkolenia:

1.    Formy działania w przypadku zadłużenia konsumentów

2.    Ochrona seniorów przed oszustwami firm energetycznych i telekomunikacyjnych

3.    Pokazy, sprzedaż bezpośrednia – zagrożenia

Zajęcia przeprowadzi Pan Hubert Plichta, prawnik związany ze Stowarzyszeniem AQUILA. Na swoim koncie ma liczne artykuły i wystąpienia na konferencjach naukowych, współpracuje z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej, prowadzi zajęcia z zakresu praw konsumenckich i cyberbezpieczeństwa.

Spotkanie odbędzie się w dniu 23.09. 2019 r. w sali kolumnowej w budynku przy ul. Wyszyńskiego 23 ( parter) w Brzegu. Początek spotkania godzina 11.oo.

   

Drukuj

Rodzina 500+, Dobry start

administrator włącz .

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż obsługą świadczenia Rodzina 500+ oraz świadczenia Dobry start zajmuje się Biuro Spraw Społecznych i Zdrowia mieszczące się w Urzędzie Miasta Brzeg, ul. Robotnicza 12.

Serdecznie zapraszamy.

Składanie wniosków 500 plus- najważniejsze informacje

Przypominamy, że od 1 sierpnia br. można składać wnioski na świadczenie 500+ na nowy okres świadczeń w formie papierowej.

W celu usprawnienia systemu przyjmowania wniosków, w Urzędzie Miasta utworzono PUNKT INFORMACYJNY, który mieści się w pokoju nr 4, budynku A. W miejscu tym uzyskają Państwo wszelkie niezbędne informacje oraz odpowiedzi na pytania bez konieczności pobierania numerków.

Zapraszamy do korzystania z systemu kolejkowego zarówno drogą elektroniczną pod adresem https://ekolejka.brzeg.pl, jak i podczas osobistej wizyty w Urzędzie Miasta w Brzegu. Przypominamy również o możliwości składania wniosków drogą elektroniczną.

Poniżej znajdą Państwo niezbędne informacje dotyczące świadczenia wychowawczego 500+:

Świadczenie wychowawcze 500+: orzeczenie o alimentach i samotni rodzice. Co trzeba wiedzieć?

Aby otrzymać prawo do świadczenia wychowawczego 500+ na dziecko wychowywane przez samotnego rodzica, nie będzie od 1 lipca 2019 r. potrzebne ani zaświadczenie o dochodach, ani orzeczenie o alimentach. Do tej pory dokument taki miał być gwarancją, że wniosek dotyczy rzeczywiście samotnego rodzica, a nie pary żyjącej w konkubinacie.

W przypadku dziecka rodziców po rozwodzie, którzy mają przez sąd ustaloną opiekę, świadczenie wychowawcze 500+ zostanie przyznany temu rodzicowi, któremu sąd powierzył opiekę, jeżeli faktycznie sprawuje opiekę nad dzieckiem.

W przypadku dziecka rodziców po rozwodzie, którzy nie mają przez sąd ustalonej opieki, świadczenie wychowawcze 500+ zostanie przyznany temu rodzicowi, który pierwszy złoży wniosek o 500+ i faktycznie sprawuje opiekę nad dzieckiem. Jeśli okaże się, że 500+ pobiera rodzic, który faktycznie opieki nad dzieckiem nie sprawuje, przeciwko rodzicowi zostanie wszczęte postępowanie. Po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego, jeśli zarzuty potwierdzą się, sprawa może zostać zgłoszona do prokuratury.

W przypadku opieki naprzemiennej, zasiłek 500 plus zostanie podzielony proporcjonalnie na oboje rodziców.

Świadczenie wychowawcze 500+: na pierwsze dziecko w rodzinach z większą liczbą dzieci

Pierwsze dzieci w rodzinach z większą liczbą dzieci są bowiem zarejestrowane przez system. Aby ustalić prawo doświadczenia wychowawczego 500+ na kolejne dzieci, trzeba było podać dane także pierwszego dziecka. Rodziny, które już otrzymują świadczenia wychowawcze 500+, będą jednak musiały złożyć osobne wnioski o przyznanie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ także na pierwsze dziecko. Mogą to zrobić jednocześnie ze składaniem wniosku o świadczenia wychowawczego 500+ na kolejny okres zasiłkowy dla pozostałych dzieci.

Świadczenie wychowawcze 500+: jak złożyć wniosek?

Wnioski o przyznanie prawa do świadczenia wychowawczego 500+ można składać zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej.

W wersji elektronicznej wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ można składać od 1 lipca 2019 r. za pośrednictwem:

ministerialnego Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia

bankowości elektronicznej

ePUAP (epuap.gov.pl)

Papierowe wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ przyjmowane będą od 1 sierpnia 2019 r. w Biurze Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta w Brzegu w pokoju nr 1 i nr 2.

Składanie elektronicznych wniosków o 500 plus za pomocą bankowości elektronicznej oferuje prawie każdy bank w Polsce. Wystarczy na stronie swojego banku wyszukać zakładkę oznaczoną 500+.

Co trzeba przygotować?

dane osoby ubiegającej się o świadczenie wychowawcze 500+, czyli dane rodzica, należy pamiętać o podaniu swojego adresu e-mailowego;

dane drugiego rodzica;

dane dzieci, ich numery PESEL lub numery dowodów.

w przypadku rodziców z orzeczoną przez sąd opieka nad dziećmi prawomocny wyrok lub postanowienie sądu o opiece nad dziećmi;

prawomocny wyrok orzekający rozwód lub separację;

w przypadku wykonywania pracy/pobytu jednego z rodziców dzieci za granicą dokumenty potwierdzające ten fakt.

 

https://brzeg.pl/program-rodzina-500/

https://brzeg.pl/program-dobry-start/

http://bip.brzeg.pl/?id=2336

Drukuj

Otwarcie lodówki społecznej w Brzegu

administrator włącz .

12 lipca br. przy siedzibie brzeskiego Oddziału Caritas przy ulicy 1 Maja 7 odbyło się otwarcie społecznej lodówki, w którym udział wziął burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

Idea foodsharingu jest prosta: chodzi o dzielenie się żywnością. Ci, którzy mają nadmiar jedzenia, mogą je więc zostawić np. w społecznej lodówce, a potrzebujący stamtąd je zabrać. Ideą przewodnią tego typu działań jest zapobieganie marnowania jedzenia i pomoc potrzebującym. Głównym inicjatorem założycielem fundacji weźpomóz.pl jest Pan Jan Piontek, który dostarczył lodówkę z żywnością do naszego miasta. Jeżeli idea sprawdzi się w naszym mieście, wówczas postawiona zostanie kolejna lodówka.

Regulamin korzystania ze SPOŁECZNEJ LODÓWKI:

1. Ze społecznej lodówki może korzystać każdy, kto tego potrzebuje.

2. Bierzesz jedzenie na swoją odpowiedzialność.

3. Nie bierz wszystkiego - dziel się jedzeniem z innymi potrzebującymi.

4. Wkładaj tylko jedzenie przydatne do spożycia z aktualną datą ważności.

5. Jeżeli w przygotowanym przez Ciebie produkcie występują alergeny - napisz to wyraźnie na opakowaniu.

6. Produkty o charakterystycznym zapachu wkładaj do szczelnych opakowań.

7. Potrawy płynne itp. umieść w szczelnym pojemniku tak, aby przy wyciąganiu nic się nie rozlało.

8. Nie niszcz lodówki i nie oklejaj jej swoimi ulotkami.

Drukuj

Informacja

administrator włącz .

Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu uprzejmie informuje, że Zarządzeniem Nr 4/2019 z dnia 05.04.2019 r. wyznaczył dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu, w tym Dziennego Domu Pomocy i Punktu Pomocy Kryzysowej,

dzień 11 maja 2019 r.(sobota) dniem pracy,

w zamian za dzień wolny od pracy 2 maja 2019 r. (czwartek)

(wówczas MOPS, DDP i PPK będą NIECZYNNE)

O nas

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu jest jednostką organizacyjna gminy powołaną do wykonywania zadań z zakresu pomocy społecznej. Celem działania Ośrodka jest wspieranie osób i rodzin w wysiłkach zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych i umożliwienie życia w warunkach odpowiadających godności człowieka. Celem ośrodka jest także przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez podejmowanie działań zmierzających do życiowego usamodzielnienia osób i rodzin oraz ich integracji w środowisku.

Skontaktuj się z nami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu
ul. Bolesława Chrobrego 32a
49-300 Brzeg

Tel. 774169993 lub 774045595 
Fax: 775447025
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Godziny pracy MOPS Brzeg: 
Poniedziałek - Piątek   7:15 - 15:15 

Joomla Templates by MightyJoomla