• slider img 1

Dzienny Dom Pomocy


Osobom przebywającym w placówce udzielana jest pomoc w podstawowych czynnościach życiowych. Realizowane są działania wspomagające takie jak organizacja wolnego czasu, imprez okolicznościowych, świąt, balów. Prowadzone są ćwiczenia ogólnej rehabilitacji ruchowej...

Przejdź do strony →

Punkt Pomocy Kryzysowej


Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu zajmuje się bezpłatnym poradnictwem w zakresie:

- psychologicznym
- terapeutycznym
- socjalno-prawnym
- pedagogicznym
- uzależnień

Przejdź do strony →

Pracownia Orange

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Fundacją Centrum Aktywnego Wsparcia zapraszają do  skorzystania z oferty Pracowni Orange, która mieści się na ulicy Piastowskiej 29a w Brzegu. Pracownia Orange to multimedialna świetlica wyposażona w 3 komputery z dostępem do internetu...

Przejdź do strony →

Brzeskie Centrum Seniora

 

 

Strona w budowie

 

Telefon kontaktowy

77 404 58 21

 

Drukuj

Debata Społeczna Bezpieczny Senior

administrator włącz .

W brzeskim ratuszu odbyła się debata społeczna „Bezpieczny Senior” mająca na celu zwiększenie świadomości osób starszych w aspekcie bezpieczeństwa. Organizatorzy debaty brzeski Urząd Miasta oraz Komenda Powiatowa Policji w Brzegu, zaprosili specjalistów, którzy podzielili się swoją wiedzą z przybyłymi na spotkanie mieszkańcami miasta. Poruszono między innymi aspekty związane z metodami jakimi posługują się oszuści, jak odstąpić od opacznie podpisanej umowy lub zadbać o bezpieczeństwo na drodze.

Źródło oraz fotorelacja: brzeg.pl

Drukuj

Bezpieczny senior- zapraszamy na debatę

administrator włącz .

W środę 12 października br. o godzinie 10 w Dużej Sali Stropowej brzeskiego ratusza odbędzie się debata społeczna „Bezpieczny Senior” mająca na celu zwiększenie świadomości osób starszych w aspekcie bezpieczeństwa. Organizatorami debaty są brzeski Urząd Miasta oraz Komenda Powiatowa Policji w Brzegu.

Tematy prezentacji:

1. Metody, którymi posługują się oszuści (Pani Patrycja Kaszuba – rzecznik prasowy KPP Brzeg),
2. Seniorzy podpisują umowy – jak nie stać się ofiarą oszustwa (Pani Alicja Kunicka – Radca Prawny z Kancelarii Prawnej Consulta w Opolu ),
3. Procedura Niebieskiej Karty w kontekście osób starszych (Pan Sebastian Matuszewski – Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu),
4. Bezpieczeństwo seniora na drodze (Pani Patrycja Kaszuba)
5. Jak zabezpieczyć altankę przed sezonem zimowym (Pani Patrycja Kaszuba)

Po przedstawieniu zagadnień planowana jest dyskusja; będzie również możliwość zadawania pytań.

Serdecznie zapraszamy!

Drukuj

PCK obdarowuje rowerami rehabilitacyjnymi mieszkańców Brzegu

administrator włącz .

Specjalne trzykołowe rowery trafiły do kolejnej grupy osób potrzebujących. Ich zakup został sfinansowany dzięki zbiórce odzieży używanej, którą ofiarowali mieszkańcy miasta.

Rowery ułatwią codzienne poruszanie się po mieście czwórce niepełnosprawnych brzeżan. PCK mogło je kupić, ponieważ mieszkańcy miasta okazali się niezwykle hojni. Do kontenerów, które są ustawione w różnych punktach Brzegu wrzucali używaną odzież, która następnie była sprzedawana firmie zajmującej się jej utylizacją.

Ceremonia przekazania rowerów miała miejsce w siedzibie brzeskiego rejonowego oddziału PCK, czyli Dziennym Domu Pomocy Społecznej (ul. Piastowska). Obecny był także Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.

– Przekazując te rowery składam na ręce Pana Burmistrza podziękowania za hojność mieszkańców, dzięki którym możemy działać aktywnie na ziemi brzeskiej – powiedział  Walerian Twardzik, prezes oddziału rejonowego PCK w Brzegu. – Przypominam, że w dalszym ciągu prowadzimy akcję zbiórki odzieży. Do kontenerów z naszymi symbolami Polskiego Czerwonego Krzyża, ustawionych w Brzegu i sąsiednich gminach, prosimy o wrzucanie zużytej odzieży. Uzyskane w ten sposób fundusze pozwolą nam na organizowane akcji wspierania osób potrzebujących i prowadzenie działalności statutowej PCK.

– Dziękuję PCK za ofiarne zaangażowanie w działalność na terenie Brzegu. Zapewniam, że nadal jako Burmistrz będę wspierać wszystkie Państwa inicjatywy, ponieważ są one niezwykle cenne i społecznie pożyteczne – powiedział Jerzy Wrębiak. – Składam także podziękowania dla pracowników Dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej za współpracę przy wszystkich przedsięwzięciach organizowanych przez PCK.

 W uroczystości wzięli także udział przedstawiciele zarządu rejonowego PCK w Brzegu.

Źródło: brzeg.pl

O nas

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu jest jednostką organizacyjna gminy powołaną do wykonywania zadań z zakresu pomocy społecznej. Celem działania Ośrodka jest wspieranie osób i rodzin w wysiłkach zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych i umożliwienie życia w warunkach odpowiadających godności człowieka. Celem ośrodka jest także przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez podejmowanie działań zmierzających do życiowego usamodzielnienia osób i rodzin oraz ich integracji w środowisku.

Skontaktuj się z nami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu
ul. Bolesława Chrobrego 32a
49-300 Brzeg

Tel. 774169993 lub 774045595 
Fax: 775447025
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Godziny pracy MOPS Brzeg: 
Poniedziałek - Piątek   7:15 - 15:15 

Joomla Templates by MightyJoomla