• slider img 1

Dzienny Dom Pomocy


Osobom przebywającym w placówce udzielana jest pomoc w podstawowych czynnościach życiowych. Realizowane są działania wspomagające takie jak organizacja wolnego czasu, imprez okolicznościowych, świąt, balów. Prowadzone są ćwiczenia ogólnej rehabilitacji ruchowej...

Przejdź do strony →

Punkt Pomocy Kryzysowej


Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu zajmuje się bezpłatnym poradnictwem w zakresie:

- psychologicznym
- terapeutycznym
- socjalno-prawnym
- pedagogicznym
- uzależnień

Przejdź do strony →

Pracownia Orange

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Fundacją Centrum Aktywnego Wsparcia zapraszają do  skorzystania z oferty Pracowni Orange, która mieści się na ulicy Piastowskiej 29a w Brzegu. Pracownia Orange to multimedialna świetlica wyposażona w 3 komputery z dostępem do internetu...

Przejdź do strony →

Brzeskie Centrum Seniora

 

 

Strona w budowie

 

Telefon kontaktowy

77 404 58 21

 

Drukuj

Informacja

administrator włącz .

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu informuje, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego dotyczącego propozycji cenowej na zadanie pn.: „Świadczenie usług pogrzebowych na rzecz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu, w 2017 roku", został wybrany następujący Wykonawca: Zakład Pogrzebowy Mysłek Marcin z siedzibą w Brzegu przy ul. Ciepłowniczej 1, 49-305 Brzeg. Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, a jego oferta nie podlega odrzuceniu, zaoferował najniższą cenę z proponowanych ofert.

Drukuj

Zima groźna dla bezdomnych. Kontrole w Brzegu

administrator włącz .

 
Mroźna aura nie odpuszcza. Minusowe temperatury są szczególnie niebezpieczne dla bezdomnych, którzy zajmują pustostany. Takie miejsca regularnie odwiedzają brzescy policjanci. Tym razem mundurowi w teren ruszyli wraz pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz ratownikami z OSP Lipki.

Odnalezieni przez służby potrzebujący mogą liczyć na wsparcie. - Policjanci praktycznie codziennie sprawdzają miejsca, gdzie przebywają bezdomni. Pojawiamy się w opuszczonych budynkach, garażach, altankach, skwerach i parkach. Jeżeli ktoś potrzebuje naszej pomocy to przewożony jest do schroniska św. Brata Alberta w Pępicach - wyjaśnia Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji.

Pracownicy socjalni starają się przekonać bezdomnych do opuszczenia garaży i pustostanów w czasie największych mrozów. Nie wszyscy decydują się na skorzystanie z tych rad. - Są też osoby, które z różnych powodów nie chcą udać się do schroniska. Dlatego wraz z innymi służbami monitorujemy takie miejsca, gdzie przebywają - dodaje Sebastian Matuszewski, kierownik MOPS w Brzegu.

Policjanci apelują do mieszkańców o zwracanie uwagi na osoby pozostające bez dachu nad głową. W czasie zimy należy informować służby o miejscu przebywania takich osób.
Źródło: park.fm
Drukuj

Zakończono kolejne prace przy nowej siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

administrator włącz .

W przyszłości ośrodek będzie mieścić się na parterze budynku przy ul. Chrobrego. Ułatwi to pracę nie tylko służbom socjalnym, ale przede wszystkim załatwienie sprawy petentom i osobom niepełnosprawnym.

Chodzi o budynek, w którym działa Zarząd Nieruchomości Miejskich. Na paterze, gdzie będzie siedziba MOPS, przeprowadzono prace budowlane. W ten sposób przygotowano pomieszczenia do robót wykończeniowych.

– Kondygnacja, do której chcemy przenieść MOPS liczy blisko 700 metrów kwadratowych – wylicza Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak. – Przygotowaliśmy kilkanaście przestronnych pomieszczeń dla pracowników socjalnych, jak i udzielania pomocy kryzysowej itp. Najważniejsze, że ośrodek będzie mieścić się w centrum miasta, a dostęp do niego będzie pozbawiony barier architektonicznych. Przy wejściu zamontujemy także podjazd dla niepełnosprawnych. Myślimy w przyszłości o windzie, która obsłuży interesantów zarówno MOPS jak i ZNM.

Dalsze prace wykończeniowe i zagospodarowanie parteru budynku planowane jest wraz z termomodernizacją obiektu. Zakładany termin to przełom bieżącego i następnego roku.

Warto dodać, że obecnie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej działa przy ulicy Jabłkowej 5, w zabytkowej kamienicy. Biura mieszczą się na dwóch piętrach, a obiekt już dawno przestał wystarczać na potrzeby biurowej pracy ośrodka oraz przyjęć interesantów.

Źródło i galeria: brzeg.pl

Drukuj

Działania edukacyjne

administrator włącz .

Asystent rodziny przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Brzegu we współpracy z pracownikiem Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Brzegu oraz asystentem Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej oraz Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Brzegu, przeprowadzili zajęcia edukacyjne w ramach kampanii zdrowotnej „Nie pozwól odlecieć swojemu szczęściu”

Celem niniejszych działań było podniesienie świadomości podopiecznych, korzystających ze wsparcia asystenta rodziny, dotyczącej skutków zdrowotnych i ekonomicznych palenia papierosów oraz e-papierosów, picia alkoholu, zażywania substancji psychoaktywnych, a także promowanie mody na życie wolne od uzależnień.

Do działań wykorzystano smokerlyzer, monitor oddechowy CO dla rzucających palenie, alkogogle oraz wyemitowano filmy edukacyjne, powstałe w ramach Projektu KIK/68 pt.: „Używki, a ciąża” oraz „Używki, a codzienność”. Pracownik OPZ przeprowadził pogadankę na temat szkodliwości i skutków  zażywania środków psychoaktywnych oraz konsekwencji picia alkoholu i palenia tytoniu, szczególnie przez kobiety w ciąży. Przedstawiciel KPP w Brzegu, omówił zagadnienia dot. odpowiedzialności karnej osób nieletnich oraz konsekwencji prawnych związanych z zażywaniem środków odurzających, picia alkoholu i palenia tytoniu w miejscach objętych zakazem palenia. 

 Od lewej: Magda Bielecka- asystent Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej oraz Nieletnich i Patologii KPP Brzeg, Elżbieta Bujak- pracownik Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej PSSE w Brzegu, Marta Habrych- Asystent Rodziny MOPS Brzeg, Alicja Polak- Asystent Rodziny MOPS Brzeg

 

Drukuj

Nie bądź obojętny. Niskie temperatury poważnie zagrażają życiu

administrator włącz .

W ostatnich dniach temperatury na zewnątrz znacznie spadły. W nocy termometr wskazuje kilka kresek poniżej zera. W dzień powietrze również jest mroźne. To trudny czas dla osób bezdomnych i samotnych. Tragiczny finał może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów. Nie bądźmy obojętni na los potrzebujących. Pamiętajmy, że nasza pomoc może uratować im życie.


– Funkcjonariusze codziennie sprawdzają miejsca gdzie mogą przebywa bezdomni, jeśli w pustostanach i na ogródkach działkowych napotykają takie osoby informują ich gdzie mogą uzyskać pomoc i proponują przewiezienie do schroniska Brata Alberta w Pępicach – mówi sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Widząc osobę potrzebującą pomocy, śpiącą na mrozie lub zziębniętą, zadzwońmy pod numer alarmowy i wskażmy miejsce, gdzie taka osoba przebywa. Jeśli mamy informację, że w opuszczonych budynkach przebywają bezdomni również poinformujmy odpowiednie służby.

– Można to zrobić poprzez wybór właściwej kategorii na internetowej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wtedy policjanci podczas weryfikacji sprawdzą takie zgłoszenie. Nie bądźmy również obojętni na osoby starsze i samotne, które mają problem z ogrzaniem swojego mieszkania, czy to ze względów finansowych czy zdrowotnych. Zgłośmy ten fakt do pomocy społecznej. Właściwe osoby zajmą się każdą taką sprawą i nie pozostawią ich bez pomocy – tłumaczy oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Równie dużym niebezpieczeństwem jest wychodzenie na mróz będąc pod wpływem alkoholu. Osoby, które są pod jego wpływem mają złudne wrażenie ciepła, jednak w rzeczywistość ich organizm dużo szybciej się wychładza i wtedy nie trudno o tragedię.

Źródło: brzeg24.pl

Drukuj

Święto Pracownika Socjalnego. Burmistrz Brzegu przekazał życzenia dla służb społecznych naszego miasta

administrator włącz .

Dzień Pracownika Socjalnego obchodzili pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu. Życzenia pomyślności w działalności społecznej oraz podziękowania za ciężką pracę na rzecz mieszkańców miasta złożył Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wraz z zastępcą Tomaszem Witkowskim.

Życzenia dla wszystkich pracowników związanych z pomocą i opieką społeczną w naszym mieście Burmistrz przekazał na ręce kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Sebastiana Matuszewskiego.

Poinformował także o rozpoczęciu długo oczekiwanych prac budowlanych w docelowym obiekcie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jakim ma być parter budynku przy ul. Chrobrego (dzisiaj funkcjonuje tam jedynie Zarząd Nieruchomości Miejskich). Roboty mają na celu przyspieszenie wykończenia pomieszczeń, a także dokonanie nowych podziałów na poszczególne biura. Jest to realizacja planów zmierzających do poprawy lokalowych standardów MOPS, a także zwiększenie komfortu obsługi interesantów jednostki.

Warto dodać, że w naszym mieście Miejski Ośrodek Opieki Społecznej to nie tylko obecny obiekt przy ulicy Jabłkowej, ale także (w skład jednostki organizacyjnie wchodzi) Dzienny Dom Pomocy Społecznej przy ul. Piastowskiej.

Źródło: Brzeg.pl

O nas

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu jest jednostką organizacyjna gminy powołaną do wykonywania zadań z zakresu pomocy społecznej. Celem działania Ośrodka jest wspieranie osób i rodzin w wysiłkach zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych i umożliwienie życia w warunkach odpowiadających godności człowieka. Celem ośrodka jest także przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez podejmowanie działań zmierzających do życiowego usamodzielnienia osób i rodzin oraz ich integracji w środowisku.

Skontaktuj się z nami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu
ul. Bolesława Chrobrego 32a
49-300 Brzeg

Tel. 774169993 lub 774045595 
Fax: 775447025
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Godziny pracy MOPS Brzeg: 
Poniedziałek - Piątek   7:15 - 15:15 

Joomla Templates by MightyJoomla