• slider img 1

Dzienny Dom Pomocy


Osobom przebywającym w placówce udzielana jest pomoc w podstawowych czynnościach życiowych. Realizowane są działania wspomagające takie jak organizacja wolnego czasu, imprez okolicznościowych, świąt, balów. Prowadzone są ćwiczenia ogólnej rehabilitacji ruchowej...

Przejdź do strony →

Punkt Pomocy Kryzysowej


Punkt Pomocy Kryzysowej w Brzegu zajmuje się bezpłatnym poradnictwem w zakresie:

- psychologicznym
- terapeutycznym
- socjalno-prawnym
- pedagogicznym
- uzależnień

Przejdź do strony →

Pracownia Orange

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Fundacją Centrum Aktywnego Wsparcia zapraszają do  skorzystania z oferty Pracowni Orange, która mieści się na ulicy Piastowskiej 29a w Brzegu. Pracownia Orange to multimedialna świetlica wyposażona w 3 komputery z dostępem do internetu...

Przejdź do strony →

Świetlica podwórkowa


Jesteśmy najweselszą świetlicą w Brzegu! Razem uczymy się i bawimy! Z nami Dzieci: rozwijają wyobraźnie i kreatywność i uczą się codziennie czegoś nowego!

Przejdź do strony →

Drukuj

Teleopieka medyczna w Brzegu

administrator włącz .

Od dziś (30.05) Brzeg znajduje się na mapie nowoczesnych usług medycznych wdrażanych przez firmę Comarch S.A. z Krakowa. Spółka zajmująca się budową systemów informatycznych obecnie realizuje projekt pn. „Miasto Zdrowia”. Brzeg i Suwałki to pierwsze miasta w Polsce, które zostaną wyposażone w innowacyjny sprzęt do monitorowania stanu zdrowia pacjentów wymagających stałej opieki.

 


 

– Gmina Brzeg zdecydowała się na przeprowadzenie takiego testu. Kilkunastu mieszkańców będzie objętych teleopieką medyczną. Otrzymają na czas około trzech miesięcy specjalne urządzenia, dzięki któremu będą mogli monitorować stan swojego zdrowia. Bez wychodzenia z domu będą mogli prowadzić diagnostykę wskazaną przez lekarza. Dane medyczne pacjentów będą gromadzone w Centrum Zdalnej Opieki – tłumaczy Andrzej Rybicki z Comarch S.A.. – Pacjenci w wygodny sposób będą mogli prowadzić swoją diagnostykę, a z drugiej strony będą zabezpieczeni na wypadek sytuacji krytycznych, czyli w przypadku poważnego pogorszenia stanu zdrowia z pacjentem skontaktuje się ratownik albo pacjent korzystając z tzw. „przycisku życia”, który znajduje się w urządzeniu, będzie mógł wezwać pomoc medyczną – dodaje Dyrektor Centrum Konsultingu Comarch Healthcare S.A..

 

Osoba przyjmująca zgłoszenie powiadomi ratowników medycznych i przekaże im od razu zgromadzone wcześniej dane o stanie zdrowia pacjenta. Samo urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Wymaga jedynie podłączenia do prądu, a nowoczesna technologia zbiera informacje z urządzeń pomiarowych tj. termometr, ciśnieniomierz czy glukometr. Następnie łączy się z Internetem i wysyła dane do centrum. Do domów mieszkańców, którzy będą testować proponowane rozwiązania trafi urządzenie główne (zbierające i wysyłające dane) oraz urządzenia pomiarowe zalecone przez lekarza.

 

– Wiemy, że w pewnym wieku ludzie narzekają na wiele dolegliwości, są takie osoby, które mają choroby przewlekłe, ale nie zawsze mieszkają z rodziną i czują się zagrożone. Chcemy stworzyć system opieki dla osób samotnych, aby pod dozorem służb medycznych mogły czuć się bezpiecznie – mówi Jerzy Wrębiak. – Nie jesteśmy pierwsi, bo w krajach skandynawskich taka opieka jest bardzo popularna, ale w Polsce jest to rozwiązanie zupełnie nowatorskie. Jesteśmy jedną z pierwszych gmin w kraju, która będzie ten system testowała – dodaje burmistrz miasta.

 

Dziś w Sali Stropowej brzeskiego ratusza została podpisana umowa w ramach pilotażowego projektu „Miasto Zdrowia”. Po spełnieniu wszystkich formalności firma Comarch dostarczy oprogramowanie wraz z urządzeniami klasy medical-hub.

Źródło: brzeg24.pl

Drukuj

Informacja

administrator włącz .

Drukuj

Rusza jedyny w Brzegu „Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej”

administrator włącz .

Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM podpisało umowę z Bankiem Żywności w  Opolu, dzięki której najbardziej potrzebujące osoby i całe rodziny otrzymają pomoc żywieniową – niezbędną do zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych.


 Prezes BSSM Robert Hejman podkreśla, iż pomimo wielu trudności w dostosowaniu się do wymogów Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, udało się spełnić restrykcyjne wymogi.

 – Musieliśmy pozyskać i przystosować pomieszczenia magazynowe, w których przechowujemy artykuły spożywcze. Zorganizowaliśmy transport i logistykę związaną z załadunkiem i rozładunkiem produktów żywnościowych – wyjaśnia Robert Hejman. – Dzięki pomocy wielu wolontariuszy, pracowników naszego stowarzyszenia, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, ludzi dobrej woli z CARITAS, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz brzeskich władz lokalnych – daliśmy radę!  – dodaje prezes BSSM w Brzegu.

 Osoby i rodziny uprawnione do otrzymania paczki, zostały poinformowane o szczegółach akcji. Wolontariusze Brzeskiego Stowarzyszenia Chorych na SM w Brzegu przy ul. 1 Maja 2 (wejście od podwórza), wydają żywność we wtorki i czwartki od godziny 10.30 do 14.00. Działania w ramach programu żywieniowego potrwają do 28 kwietnia 2016 roku. Ale to nie koniec, bo prawdopodobnie już od czerwca ruszy (na nowych zasadach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej) Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej na lata 2016 – 2017.

 Organizatorzy tegorocznej akcji charytatywnej zapowiadają, że są już na zaawansowanym etapie przygotowań do wzięcia udziału w POPŻ 2016 – 2017.

 Tym razem zwiększymy liczbę osób zaopatrywanych w żywność do granic naszych możliwości logistycznych. Borykamy się z wieloma przeciwnościami jako stowarzyszenie, pomimo tego pragniemy nieść pomoc drugiemu człowiekowi w tak trudnych czasach w jakich przyszło nam żyć – deklarują koordynatorzy programu żywnościowego.

 Każdy, kto chciałby wesprzeć działalność charytatywną może przekazywać dowolne wpłaty na konto stowarzyszenia:
43 9585 0007 0120 0120 1668 0001  Bank Spółdzielczy w Oławie
lub  w kasie Brzeskiego Stowarzyszenia Chorych na SM w Brzegu przy ul. 1 Maja 2

 Źródło: Brzeg24.pl

Drukuj

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa

administrator włącz .

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu w porozumieniu z Stowarzyszeniem Chorych na SM ponownie przystąpił do realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD). Program ten będzie polegał na dostarczaniu najuboższym osobom i rodzinom pomocy żywnościowej w formie paczek.

O nas

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu jest jednostką organizacyjna gminy powołaną do wykonywania zadań z zakresu pomocy społecznej. Celem działania Ośrodka jest wspieranie osób i rodzin w wysiłkach zaspokojenia niezbędnych potrzeb życiowych i umożliwienie życia w warunkach odpowiadających godności człowieka. Celem ośrodka jest także przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez podejmowanie działań zmierzających do życiowego usamodzielnienia osób i rodzin oraz ich integracji w środowisku.

Skontaktuj się z nami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu
ul. Bolesława Chrobrego 32a
49-300 Brzeg

Tel. 774169993 lub 774045595 
Fax: 775447025
NIP: 747-10-38-856
REGON: 004501727

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Godziny pracy MOPS Brzeg: 
Poniedziałek - Piątek   7:15 - 15:15 

Joomla Templates by MightyJoomla