Oferta pracy
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu, 49-300 Brzeg, ul. Chrobrego 32 A
przyjmie do pracy pracownika socjalnego
Osoby posiadające kwalifikacje uprawniające w Polsce do wykonywania zawodu regulowanego pracownika socjalnego oraz chętne do podjęcia pracy w tut. Ośrodku proszone są o składanie dokumentów aplikacyjnych pod w/w adresem.
Omówienie regulacji prawnych dot. kwalifikacji pracownika socjalnego
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brzegu informuje, że w okresie od miesiąca: MARCA do GRUDNIA 2020 r. w każdą pierwszą środę miesiąca będzie prowadzić dyżury w godzinach od 15-30 do 17-30 w pokoju nr 4 Urzędu Miasta Brzegu przy ul. Robotniczej NR 12 ( parter - budynek A) i w ramach dyżurów mieszkańcy Brzegu będą mogli bezpłatnie skorzystać z konsultacji, porad i pozyskiwać wszelkie informacje dotyczące uzależnień i leczenia odwykowego, a także składania wniosków dot. wszczęcia procedury do leczenia odwykowego.
Serdecznie zapraszamy.
Jednocześnie Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brzegu informuje o harmonogramie posiedzeń na 2020 r.
1) 2, 16, 30 marzec,
2) 6, 20 kwietnia,
3) 4, 18 maj,
4) 1, 15, 29 czerwca,
5) 13, 27 lipca,
6) 10, 24 sierpnia,
7) 7, 21 września,
8) 5, 19 października,
9) 2, 16, 30 listopada,
10) 14, 28 grudnia.
* Harmonogram w uzasadnionych przypadkach może ulec zmianie.
Posiedzenia odbywają się również w Urzędzie Miasta Brzeg, ul. Robotnicza 12 ( parter) w budynku A pokój NR 4, od godziny 16:15.
Telefon kontaktowy do Sekretarza MKRPA w Brzegu :77 404 56 06.
Więcej informacji na temat działalności MKRPA w Brzegu na stronie:
Grupa wsparcia
Punkt Pomocy Kryzysowej
Punkt Pomocy Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu zaprasza mieszkańców Gminy Brzeg i Gminy Olszanka do skorzystania z bogatej oferty wsparcia.
Przyznane środki finansowe z Urzędu Miasta Brzeg w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pozwoliły na wyremontowanie i odświeżenie dotychczasowych pomieszczeń oraz wzbogacenie aktualne obowiązującej oferty.
W ramach działalności Punktu Pomocy Kryzysowej można skorzystać z różnych form wsparcia prowadzonych przez wykwalifikowanych i kompetentnych specjalistów.
Oferta skierowana jest dla osób w każdym przedziale wiekowym. Seniorzy mogą liczyć na pomoc min. w konstruowaniu pism urzędowych, wypełnianiu druków a dla najmłodszych przygotowane zostały kąciki zabaw. Rodzice przychodzący na spotkania z dziećmi będą mogli bez niepotrzebnego stresu skupić się na rozmowie.
Psycholodzy, prawnicy, terapeuci, specjaliści ds. przemocy w rodzinie, trenerzy - przyjmować będą w siedzibie PPK przy ul. Piastowskiej 29a (podwórko Dziennego Domu Pomocy) zgodnie z ustalonym harmonogramem przyjęć. W celu umówienia się na wizytę zapraszamy do kontaktu osobistego lub telefonicznego.
Prowadzone będzie bezpłatne poradnictwo psychologiczne, socjalno-prawne, rodzinne, uzależnień oraz przemocy w rodzinie. Ponadto w ramach pilotażowego projektu uruchomiona zostanie grupa wsparcia dla osób doświadczających przemocy w rodzinie oraz grupa korekcyjno-edukacyjna dla sprawców przemocy w rodzinie.
Rodzice i wychowawcy borykający się z problemami wychowawczymi dzieci i młodzieży będą mogli wziąć udział w cyklu 10 cotygodniowych spotkań pt. ”Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. To program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.
W budynku Punktu Pomocy Kryzysowej znajduje się również multimedialna Pracownia Orange prowadzona przez Fundację Centrum Aktywnego Wsparcia, która oferuje min. zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży oraz indywidualne i grupowe warsztaty dla seniorów z zakresu obsługi urządzeń multimedialnych. W pracowni można także skorzystać bezpłatnie z komputerów z dostępem do Internetu.
Serdecznie zapraszamy
Pół roku od ustawienia tak zwanej „społecznej lodówki”
Mija pół roku od ustawienia tak zwanej „społecznej lodówki” w sąsiedztwie siedziby Caritasu w Brzegu przy ulicy 1-go Maja 7.
Wielu mieszkańców naszego miasta potrafi się dzielić żywnością, pracą swych rąk, jak również nadmiarem ze swego stołu z tymi, którzy tego oczekują i korzystają.
Spośród wielu, „cichych dawców” hojnością odznaczają się brzescy piekarze pan Kostrzewa i pan Cuper. Z serca dziękujemy. Ogół brzeżan aprobuje taką formę pomocy, ale niestety, zdążają się również chuligańskie wybryki i akty wandalizmu, czego skutkiem był urwany uchwyt oraz zepchnięta lodówka z betonowego podestu. Aby uniknąć dalszych szkód, został zrealizowany pomysł zabudowy lodówki. Tego dokonał zaprzyjaźniony z Caritas stolarz Pan Stanisław Literowicz, który wcześniej zaopatrzył nasz „butik” w półki na ubrania i buty. A pomocą służyli jemu nasi wolontariusze – Andrzej, Kacper, Marek, Zbigniew i Zdzisław.
Otwarcie "społecznej lodówki" odbyło się 12 lipca 2019r. Przypomnijmy, że akcję zainicjował brzeski radny Paweł Grabowski, pozyskaniem darmowej lodówki zajęła się Pani Anna Owczar, kierownik Biura Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta w Brzegu, natomiast nadzór nad lodówką sprawuje Pan Zdzisław Kozoświt, prezes Parafialnego Zespołu Caritas w Brzegu.
Brzeg na mapie „zawieszonych” posiłków. W łatwy sposób możesz pomóc potrzebującym
Pomysłów na pomaganie jest wiele, a ten wywodzi z włoskiej tradycji płacenia za drugą kawę. Od niedawana na terenie Brzegu działają dwie restauracje, w których sami możemy zjeść smaczny posiłek, a przy okazji drugi „zawiesić” dla osoby potrzebującej, której po prostu nie stać na kupno obiadu.
Więcej informacji: link